Özellikleri

İlk olarak Uzakdoğuda haberleşme aracı olarak kullanılmış, daha sonra inanışlarına göre kutsal saydıkları günlerde dilek dileyerek uçurmuşlardır. Halen uzakdoğuda geleneksel olarak Festivaller organizasyonlar düzenlenmektedir.

ufo balon

'sky lantern' 'Uçan fener'.   dışına  ateş alev lamba vs aracılığıyla ışık veren anlamındadır. El feneri, Gemici feneri, Deniz feneri gibi.

 

Fener in sözlük anlamı: Yun. 1. Saydam bir maddeden yapılmış, veya böyle bir madde ile donatılmış, içinde ışık kaynağı bulunan aydınlatma aracı. 2. Gemilere yol gösteren ışık kulesi, deniz feneri..

 

 

Havai Fişek gösterilerine alternatif olarak gösterilen  'Uçan Fener' organizasyonlarınız da değerlendirebileceğiniz, muhteşem bir gökyüzü şölenidir.

Ebatları:


40 cm çap (yukarı doğru genişlemektedir), 100 cm boy.

Balon kısmı kağıttır, sıcak hava sağlamak için yanan özel mumu paket içeriğindedir. Tamamen kullanıma hazırdır.KULLANIM:

Ürünü paketinden çıkarın.

Önemli!. : İçerisinden çıkan özel mumu,  tel kısmının iç tarafına sabitleyin..  (şunu unutmayın. takılan mum şeklinde ki, süngere emdirilmiş parafin, düşmediği sürece tehlikesi yoktur). mumu bir köşesinden çakmak ya da kirbitle yakın.  Daha sonra içine sıcak hava dolması için sabırla beklememiz gerekir. (1-1.5 dk,)

fenerimiz bir müddet sonra zaten kendisi yükselmek isteyecektir. Bırakın gökyüzüne özgürce uçsun..

Tam ortasında dengeli bir şekilde durduğundan emin olduktan sonra çapraz iki köşesinden mumu yakın. (Mumu yakarken ikinci bir kişi fenerin üst kısmından tutarsa havanın rahat fener içine yayılması sağlanır.)

Bir kaç dakika sonra feneriniz uçmaya başlayacaktır. uçan gökyüzü gece balonu, gökyüzünde uçan balonlar

'uçan fener' Organizasyonlarınızın vazgeçilmez bir parçası. Havai Fişek gösterilerine alternatif olarak gösterilen bu ürün gökyüzünde daha bir eğlenceli. Dileklerinizi yerine getirmek üzere uçurulmayı bekliyor. 
Sevdiklerinize enteresan bir hediye, küçük bir jest, doğum günü özel hediyesi.. uçan fener  balon şeklinde gökyüzü dilek feneri.

Üye olmadan sipariş verebilirsiniz.